Son günlerde AKP kaynaklı sosyal medya merkezlerinden benim “PKK İLE BİRLİKTE HENDEK HENDEK DİRENİRİZ” dediğim şeklinde haberler yayılmaktadır. Benim ağzımdan bu sözler asla çıkmadı. Hayatımın hiçbir döneminde PKK’ya bir sempati duymadım. Bu kadar insanın canına kıymış bir terör örgütüne sempati duymam inandığım bütün değerleri inkar etmek anlamına gelir. Yapılan haberler alçakça iftiralardır.
AKP, özellikle kendisine oy veren insanların vicdanlarına seslenen muhalif siyasetçileri hedefe koymakta ve iftira haberlerle bu insanları linç etmek istemektedir.
Geçmişte açılım adı altında Halkı aldatan bugün hepsi yoksul Anadolu ailelerinin çocuğu olan polis ve askerlerimizi silah deposu haline getirilmiş şehirlerde ölüme gönderen AKP’dir. AKP yöneticileri işledikleri en aşağılık suçları şehit çocuklarının gözyaşlarına saklamak istiyor.
Yetim hakkını yağmalayanlar, vatan topraklarını ve milli servetimizi yabancılara peşkeş çekenler, evlatlarımızı göz göre göre ölüme gönderip şehit ettirenler yakın gelecekte vatana ihanet suçuyla yargılanacaktır.
Bize düşen işlediği suçların korkusuyla vatana ihanet yoluna giren bu suç örgütünü bir an önce durdurmaktır. Bu yolda mücadele eden yurtseverler elbette saldırılara uğrayacaktır.
Bu vatan kolay kurulmadı. Savunması da kolay olmayacak. Korkmayacağız. Yılmayacağız. Mücadele edeceğiz. Gerekirse sokak sokak direnip bu ihanet çetesine dur diyeceğiz.
Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Aykut ERDOĞDU
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ